Wyciąg Narciarski Magura Małastowska – Ski Park Magura


Magura Małastowska w Beskidzie Niskim wznosi się na wysokość 813 m.n.p.m. Magura Małastowska leży pomiędzy dwoma miejscowościami w Beskidzie Niskim Nowica i Małastów. Dolna stacja kolejki znajduje się nieco powyżej miejscowości Małastów. Wyciąg narciarski Magura Małastowska ma 1100 metrów a trasa zjazdowa (czerwona) 1400 metrów. Trasa jest ratrakowana, odśnieżana i nocą oświetlana. Trasa czerwona jest na przemian łagodna z kilkoma stromszymi fragmentami. 
Magura MałastowskaJak na razie nie ma na stoku kamery on line (listopad 2010). Na Magurze jest także nartostrada (niebieska) o długości 3050 metrów ciągnąca się drogą głównie przez las. Wybierając do zjazdu nartostradę zaraz na samym początku można zatrzymać się przy schronisku PTTK. Schronisko na Magurze to schronisko z historią, powstało w 1995. Nartostrada nie jest szczególnie atrakcyjna pod względem narciarskim, ale ze względu na mijane po drodze schronisko a następnie cmentarz i okopy z I wojny światowej może być ciekawym miejscem do zwiedzenia. 
W połowie nartostrady można zatrzymać się na parkingu samochodowym na przełęczy Małastowskiej albo zjechać na nartach w dół do dolnej stacji wyciągu orczykowego. Jeszcze w zeszłym roku Magura miała jedynie wyciąg orczykowy dwu nitkowy. Od roku 2010 rusza wyciąg krzesełkowy 4 osobowy. Na miejscu można także coś zjeść ciepłego w barze albo skorzystać z wypożyczlni sprzętu narciarskiego. Jest także szkółka narciarska. Obok dla początkujących są także trzy mmniejsze wyciagi narciarskie talerzykowe po 500 i 400 i 150 metrów długości. Są to wyciągi „Toranga I”, „Toranga II” i wyciąg „Gucio”.

Dojazd – Magura Małastowska, Małastów, Gorlice

Aby dojechać do wyciągu narciarskiego na magurę Małostowską najpierw należy zaliczyć Gorlice nastepnie kierować sie w stronę Koniecznej. Stok znajduej się w miejscowości Małastów. Mozna zaparkowac auto na parkingu przy dolnej stacji wyciągu lub jechać dalej na Przełęcz Małastowską jednak trzeba pokonać serpentyny i czasem zimą mogą przydać się łańcuchy na koła. Do parkingu samochodowego na przełęczy można dotrzeć z powrotem na nartach niebieską nartostradą.

Noclegi

Schronisko PTTK na Magurze oferuje 28 miejsc noclegowych oraz ciepły bar. Przenocować można również w samej wsi Małastów, kilka domów oferuje noclegi, albo trochę dalej w Gorlicach.